sertexhome
sertexhome

Garanti ve İade Koşulları

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

İade hakkından faydalanabilmemiz için; yapılan satışın 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satış sözleşmesine dayanması; iadenin, satın alınan ürünün tahrip edilmeden, kesilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan (döşeme, dikim vb.), teslim tarihinden itibaren yedi (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. İade süresi 14 günü aştığı durumlarda geri ödeme yapılamamakta, sadece değişim yapılabilmektedir. Değişim farkından doğan meblağ artış gösteriyor ise vadesi çerçevesinde ek ödeme yapılır. Düşük gösteriyor ise vadesi çerçevesinde iade yapılır. Değişim süresi sadece 15 günü kapsamaktadır.

 

Ürünün ambalajı üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, tekrar satılabilirlik özelliklerinin kaybedilmiş olması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. ALICI, ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür. Ürünü hasarsız ve gönderilen ambalaj içerisinde gönderilmelidir.

 

Size gönderilmiş olan ürün veya ürünlerin ambalajında bulunan etikette yer alan bilgileri (lot ve benzeri barkod bilgileri) mutlaka saklayınız. İade ve şikayet durumunda sizden öncelikle bu bilgiler talep edilecek, bu bilgiler ile işlemleriniz başlatılabilecektir.

 

İade hakkına ilişkin ihbarın ulaşması ve olumlu sonuçlanmasını takip eden 14 iş günü içinde ürün iadesini gerçekleştirebilirsiniz. Ürünün ulaşması durumunda ürün bedeli size 7  iş günü içinde iade edilir. Fatura aslı gönderilmezse, size KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükleriniz iade edilemez.

 

 

İade kargonuz Sertex Home Tekstil San. Tic. A.Ş.’ye ulaştıktan sonra size iletilecek bilgi e-postası ile ürün bedelinin ödemesi gerçekleştirilen kredi kartına 10 iş günü içerisinde, vadeli alımlarda vade çerçevesinde iade yapılacaktır. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartına yansımasında gecikme yaşanması halinde, tarafınıza gönderilen bilgi e-postası ile bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.